üst banner
Futbol YBO Pilot Uygulama Tosya’da devam ediyor
www.tosyaspor.com.tr

Futbol YBO pilot uygulaması Tosya’da devam ediyor.

tosya-ybo
Türkiye’de ilk defa uygulanan bu projede Kastamonu pilot il seçildi ve tüm ilçelerde bu proje şu anda uygulanıyor. Bu uygulama futbolun tabana yayılması için projenin genel uygulayıcısı Türkiye Futbol Federasyonu Gençlik Geliştirme Departmanı sorumlusu Rasim Kara tarafından geliştirildi.
Tüm Kastamonu ve ilçelerinde uygulanan projede Tosya sorumluları İlçe Koordinatör antrenörleri Cengiz Kasap ve İbrahim Karacan ile birlikte bu proje devam ediyor.

İlçe Koordinatör Antrenörü Cengiz Kasap yaptığı açıklamada şöyle devam etti;
Kursumuz Tosya Kapalı spor salonunda toplamda 9 gurupta 2003 ile 2009 doğumlu 187 öğrenci ile haftada 27 saat çalışarak geçiyor. Günlük en az 4 saat çalıyoruz buda öğrencilerin okulları olması sebebi ile akşam 16.00 ile 20.00 saatleri arası çalışıyoruz.

Bu proje Türkiye’de ilk defa uygulanıyor. TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) ve MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından uygulanan projede amaç futbol eğitiminin küçük yaşlarda başlayarak sürdürülebilmesi ve yetenekli oyuncuları tespit edip takip edebilmek. Hatta ilerleyen dönemlerde eğitimlere katılan oyunculara TEOG sınavlarında %30 a varan ek puan verilmesi gündemde bizi bu projenin başına Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde olduğumuz için getirdiler. Projede sadece 6 ile 13 yaşındaki çocuklar yer alabiliyor.

İlerleyen günlerde bu pilot uygulamayı rapor haline getirerek yerinde incelemek üzere bir yetkili bizleri denetleyecek çocuklarla görüşecek onların aileleriyle görüşecek eğer rapor olumlu olursa bizlerde buna vesile olursak proje tüm Türkiye’de uygulamaya geçirilecek. Böylece futbol ve diğer branşlarda altyapılar güçlenecek, gelecek vaat eden çocuklar yetiştirilip Türk sporuna kazandırılacak.
Bu konuda bize TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) malzeme desteğinde bulundu. Şu anda kurs imkânları yeterli seviyede olmasa bile yetkili denetleyici geldiğinde bizde bazı isteklerde bulunacağız.

Şu an çocuklar Futbol, Koordinasyon (El ile vücut hareketlerinin geliştirilip birlikte kullanılması) Saha içi ve saha dışı futbol eğitimi gibi dallarda ders görüyorlar. Servis aracımız yok çocuklar kendi imkânlarıyla gelip gidiyorlar. Bir adet çocuklar için servis talebimiz olacak hafta içi tercihimiz çocukların derslerini aksatmayacağı şekilde kursun saatlerinin hafta içi mesai saatlerine kaydırma talebimiz olacak.

Bu memleketin Tosya’mızın gençlerinin çocuklarımızın spora yönlendirebilmek için elimizden geleni her zaman yapacağız. ” dedi.

Haber : Niyazi Emirmustafaoğlu

Diğer Tosya Spor Haberleri:

Tosya Spor Yönetimi Kaymakam CIBIR'ı Ziyaret Etti
TOSYA, SPOR İÇİN ELE ELE VERDİ
ALİ ŞENTÜRK " BAŞA BAŞ MÜCADELE ETTİK" DEDİ
Tosya Spor Hükmen 3-0 Kazandı
Kastamonu 2.Amatör Küme Yükselme Fikstürü
Deplasmanda Altın Değerinde 3 Puan
Tosyaspor Araç BLD Spor'u 4-0 Mağlup etti
Tosya Spor Şampiyonluğu İlan Etti
468x15
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Ocak 2016, 21:44 tarihinde Futbol Haberleri, Tosya Spor Haberleri kategorisinde yayınlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
Reklamlar

1. Amatör Küme 16. Hafta Puan DurumuPopüler Haberler


Anket
Anket Bölümü
y
Yorumlar
y
123