üst banner
6-9 Yaş Futbol Eğitimi Kastamonu’da yapıldı
468x15
200x200

Türkiye Futbol Federasyonu, akademik eğitim ile futbol eğitiminin entegrasyonu ve futbolun tabanda yaygınlaştırılması hedeflerini içeren “6-13 yaş Futbol Eğitimi Pilot Projesi’nin temelini geçtiğimiz aylarda Kastamonu’da atılmıştı.

6yas-futbol-egitimi-manset

Futbola başlama yaşını 6’ya indirmek ve temel futbol eğitiminde standardı sağlamak için düzenlenen eğitimlerin ilk aşaması Modül 1 (6-9 yaş Futbol Eğitimi) Programı Kastamonu’da yapıldı.

Eğitim çalışmasında Türkiye Futbol Federasyonu’nu temsilen Rasim Kara, TFF Antrenör eğitmeni Nur Mustafa Gülen, TFF Ankara Bölge Antrenörü ve antrenör eğitmeni Mustafa Özer, U 17 Bayan Milli Takım Antrenörü Begüm Üresin, proje sorumluları Dr. Sinan Bozkurt, Ahmet Gün ve il koordinatörü hemşehrimiz Aydın Çağlar görev aldı.

Pilot proje kapsamında 18 – 20 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenen eğitim programına; Kastamonu genelinde projede görev alan futbol antrenörleri, kulüp ve halk eğitim merkezi futbol kurs antrenörleri, beden eğitimi öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri katıldı.

6-9 yaş Futbol eğitimi programına ilçe koordinatörleri olarak görev yapan Cengiz Kasap, İbrahim Karacan; sınıf öğretmenleri Utkan Güzel ve Mustafa Kamanlı, Tosyaspor antrenörleri Yunus Can, Serkan Ertaş, ve Kayhan Akbay katıldı.

Görüşlerini aldığımız kursa katılan İlçemiz Dumlupınar İlkokulu sınıf öğretmeni Utkan Güzel ,”Sınıf öğretmenleri olarak ben ve Mustafa Kamanlı arkadaşımız ülkemizde ilk kez yapılan bu eğitim programına dahil olmaktan keyif aldık. Dolu dolu 2 gün geçirdik. Gerek eğitimler gerekse salon çalışmaları oldukça güzeldi. Çocuklarımızın okul eğitimlerinden sonra futbol eğitimine katkı vereceğimizden dolayı da ayrıca mutluyuz. Ayrıca TFF heyetine de eğitim programından dolayı teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

İlçemizi temsil eden grup kursta da bir arada olarak kendilerine verilen antreman metod ve programlarını hazırlama ,sunma konusunda teknik ekibin ve diğer grupların beğenisini kazandı. (Alaattin KEŞOĞLU)

Diğer Tosya Spor Haberleri:

Tosya Spor Yönetimi Kaymakam CIBIR'ı Ziyaret Etti
Tosya Spor A.Ş. Osmancık Belediye Spor'u 8-0 Yendi
Tosyaspor A.Ş. - Küre BLD. Bakırspor'u Ağırlayacak
Tosya Derbisini Tosya Spor A.Ş. 4-1 Kazandı
Unutulmayacaksın Adını Yaşatacağız
Tosya Spor Daday'a Gol Yağdırdı
Tosya Futsal'da Tarih Yazdı
Kayhan Akbay Önemli Açıklamalarda Bulundu
468x15
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Mart 2016, 13:24 tarihinde Futbol Haberleri kategorisinde yayınlandı.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
Reklamlar

1. Amatör Küme 16. Hafta Puan DurumuPopüler Haberler


Anket
Anket Bölümü
y
Yorumlar
y
123